SBDMV dalībnieki
Kā septiņi pasaules brīnumi, kā septiņas varavīksnes krāsas, kā septiņas dienas nedēļā, kā septiņas notis līnijkopā...  Tā arī šogad Latvijas pianisma vēsturē no 26.oktobra - 3. novembrim norisinājās Jāzepa Vītola 7. starptautiskais pianistu konkurss Rīgā.

Konkurss tika veltīts Jāzepam Vītolam - izcilam latviešu komponistam, pedagogam un mūzikas kritiķim. Savulaik Jāzeps Vītols bija kolorīta un spoža personība,  šobrīd - latviešu mūzikas spilgta pērle, viņa personība un daiļrade ieguvusi lielu atzinību.

​Konkursa iesākumu var meklēt jau 1989.gadā, kad notika Jāzepa Vītola pirmais starprepubliku konkurss (pirmo vietu tajā ieguva pašlaik Vācijā dzīvojoša pianiste Sāna Villeruša). Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, konkurss ieguva starptautisko statusu un kopš 1993.gada konkurss notiek reizi trijos gados.

​Es nezinu nevienu, kurš būtu nokļuvis virsotnē bez smaga darba. Tāpēc arī mūsu skolas topošie pianisti 27. oktobrī devās uz Rīgu, lai vērotu un klausītos pirmo konkursa kārtu, atbalstīt savējos un gūt jaunu pieredzi.

​Manuprāt, tīra klaviermūzika izcilā atskaņojumā dzirdama ļoti reti, un tāda līmeņa konkurss klausītājiem dod iespēju sadzirdēt brīnišķīgās un dāsnās klaviermūzikas skaņas, atklāt jaunus spožus talantus. Savukārt konkursa dalībniekiem iegūt jaunu pieredzi un saņemt profesionālas žūrijas novērtējumu. 

​Konkursa pirmās divās kārtās dalībnieki atskaņoja soloprogrammas, kas tika translētas tiešraidē. Konkursa finālā nokļuva seši dalībnieki (no Latvijas  Rihards Plešanovs un Iļja Domņins). Katrs no viņiem atskaņoja klavierkoncertu ar Liepājas Simfonisko orķestri un diriģentu Ginteru Rinkeviču.

Starptautiskā žūrija konkursa "Grand Prix" un 3000 eiro lielo balvu piešķīra 21 gadus jaunajam pianistam Aleksandram Kašpurinam no Krievijas. Aleksandrs kļuva arī par labāko Jāzepa Vītola skaņdarbu interpretu, kā arī ieguva iespēju šajā koncertsezonā vēlreiz uzstāties kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri. Pirmo vietu un 2000 eiro ieguva pianiste no Norvēģijas – Marina Kana. Marina tika atzīta arī kā konkursa obligātā skaņdarba – Jāņa Zandberga jaundarba "Gaistošais akvarelis" – labākā interprete. Otrā vieta un 1500 eiro tika piešķirta Antonam Jašinam no Krievijas, trešo prēmiju 1000 eiro apmērā ieguva Latviju pārstāvošais pianists - Iļja Domņins. Finālistu diplomus un 500 eiro veicināšanas prēmijas ieguva Darja Kovala no Baltkrievijas un Rihards Plešanovs no Latvijas.

​Pianistu vārdā gribētos pateikt lielu paldies skolotājai Ilonai Brokai par sniegto iespēju apmeklēt šo konkursu, iegūt spilgtus iespaidus un uzlādēties ar jaunām emocijām.  

Klavierspēles nodaļas III kursa audzēkne
Anastasija Jevstigņejeva 

 

Meklēt

Pasākumu kalendārs

Februāris 2018
P O T C Pk S Sv
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Tuvākie pasākumi

Nav notikumu