Konferences "Medijpratības prasmes ikdienai" ekrāna bilde

Medijpratības prasmes ikdienai

Šī brīža situācijā, kad liela daļa mūsu laika tiek pavadīta virtuālajā pasaulē: lasot ziņas, meklējot informāciju, komunicējot ar draugiem un paziņām, mācoties un arī izklaidējoties, ir svarīgi izkopt un attīstīt kritisko domāšanu, lai spētu reāli izvērtēt un analizēt pieejamo informāciju.

 Medijpratības prasmes ikdienā ir ļoti noderīgas un nepieciešamas. Tādēļ Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas 4. kursa audzēkņi ar interesi iesaistījās Latgales Centrālās bibliotēkas rīkotajā tiešsaistes pasākumā, kurš palīdzēja rast izpratni par to kā izvērtēt globālajā tīmeklī pieejamās informācijas patiesumu. Bibliotēkas darbinieki bija sagatavojuši interaktīvu nodarbību, kurā jauniešiem bija iespēja uzzināt, kas ir medijpratība un kādu lomu tā ieņem mūsdienu digitālajā laikmetā, kam pievērst uzmanību, lai atpazītu viltu ziņas no patiesas un uz faktiem balstītas informācijas.

Jauniešiem bija iespēja uzzināt kā tiek pasniegta informācija, lai tā savāktu pēc iespējas lielāku klikšķu skaitu, kā arī bija arī praktiski padomi, kam pievērst uzmanību, lai nekļūtu par interneta tirdzniecības krāpnieku upuriem.

Kā atzina audzēkņi pasākums bija noderīgs, jo ne vienmēr mēs ikdienā aizdomājamies par  to, ko mēs lasām vai paši publicējam internetā.

Informāciju sagatavoja
4. kursa audzinātāja
Laurita Vaidere


Drukāt   E-pasta adrese