Tikšanās ar rakstnieku Arno Jundzi

 DSC09563

"Lasīšana tā ir aristokrātiska laika pavadīšana", tā tiekoties ar mūsu skolas jauniešiem un stāstot par savu jaunāko romānu "Sarkanais dzīvsudrabs" atzina rakstnieks Arno Jundze.

Šis pasākums Staņislava Broka Daugavpils Muzikas vidusskolā turpina literāru tikšanos ciklu ar populāriem latviešu autoriem, kuru šoruden rīko Latgales Centrālā bibliotēka Valsts kultūrkapitāla fonda finansēta projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” ietvaros.

Arno Jundze - viens no šobrīd aktuālākajiem latviešu prozaiķiem dialogā ar LCB sabiedrisko attiecibu vadītāju Ingu Gedžūni iepazīstināja ar grāmas tapšanas aizkulisēm, sižetisko līniju, un atklāja, ka daži no varoņu prototipiem ir autoram un viņa ģimenei tuvi cilvēki.

Kā atklāja pats autors romāna dinamisko ritmu veido pamīšus izkārtotas vienkāršu Latvijas ļaužu dzīves epizodes, kas risinās uz valstiski nozīmīgu notikumu fona, sākot ar 1989./ 90. gada jaungada nakti un noslēdzoties uz jaunas tūkstošgades sliekšņa. Sapņi un cerības, sasniegumi un vilšanās spilgtā Latvijas nesenās pagātnes mozaīkā, kurā savu krāsas akcentu dod arī noslēpumiem apvītais “sarkanais dzīvsudrabs".

Kursa audzinātāja
Laurita Vaidere


Drukāt   E-pasta adrese