Orķestris

Latgales reģiona akordeonistu seminārs „Gribu būt mūziķis”

27. aprīlī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā norisinājās Latgales reģiona akordeonistu seminārs „Gribu būt mūziķis”, kurš apvieno jaunus akordeonistus no Mūzikas skolām, topošos mūziķus – vidusskolas audzēkņus un mūzikas akadēmijas studentus.

Šis bija fināls vērienīgajam pasākumu ciklam, kas norisinājās visa otrā mācību pusgada garumā. Pasākumu cikla ietvaros Latgales mūzikas skolas akordeona spēles pedagogiem bija iespēja apmeklēt profesionālās kvalifikācijas pilnveides kursus. Kvalifikācijas pilnveides kursu laikā pedagogi iepazīstinājās ar mūsdienu akordeona mūzikas literatūru un mūsdienu akordeona mūzikas komponistiem. Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas akordeona spēles nodaļas pedagogi organizēja un dalījās pieredzē izbraukuma meistarklasēs Latgales reģiona mūzikas skolās, savukārt audzēkņiem tika piedāvātas dažādas interesantas aktivitātes: viktorīna „Nospēlē, ja proti” un komandu spēles sadarbībā ar SBDMV audzēkņiem, jaunajiem akordeonistiem tika dota iespēja parādīt savu meistarību akordeona tehniskam  iemaņām un skaņas pārvaldīšanās iespējas konkursā Akordeona spēles meistarības uzliesmojošās zvaigznes. Savas uzstāšanās audzēkņi sagatavoja dažādās nominācijās - „Mērķtiecīgais strēlnieks”, „Veiklais perfekcionists”, „Nepārtrauktās darbības mākslinieks”, „Skaņu enerģijas pārvaldnieks”, „Reaktīvais sprinteris”, „Pārsteiguma efekta meistars”). Visas nominācijas tika sagatavotas video ierakstu formātā, kurus vērtēja Latgales reģiona Mūzikas skolu pedagoģi.

Fināla pasākums tika atklāts ar Latgales reģiona mūzikas skolu akordeonistu apvienotā orķestra priekšnesumu. Jāatzīst, ka kopš ar pandēmiju saistīto ierobežojumu atcelšanas šis bija pirmais klātienes pasākums, kas apvienoja tik kuplu jauno akordeonistu skaitu. Bērni guva patiesu gandarījumu par kopā būšanu uz lielās Mūzikas vidusskolas skatuves.

Noslēguma koncertā piedalījās dažādi ansambļa sastāvi, kur spēlēja mūsu skolas audzēkņi un pedagogi, kā arī varēja dzirdēt Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas akordeona katedras studentu priekšnesumu.

Pasākuma laikā tika apbalvoti konkursā Akordeona spēles meistarības uzliesmojošās zvaigznes  uzvarētāji – starp tiem tika godināta arī mūsu skolas audzēkne Ieva Putne (skolotāja Ņina Laškova). Viņa tika atzīta par labāko nominācijā „ Skaņu enerģijas pārvaldnieks”. Kā arī mūsu skolas audzēkņi ieguva Mūzikas vidusskolas audzēkņu simpātijas balvu, kur Ieva Putne tika atzīta par labāko nominācijā „ Skaņu enerģijas pārvaldnieks”, bet Katrīna Bogdanoviča (skolotāja Ņina Laškova) tika atzīta par labāko nominācijā „Reaktīvais sprinteris’’.

Pateicamies skolotājām un audzēkņiem par gatavošanos un dalību pasākumā!


Drukāt   E-pasta adrese