projekta “Māksla agrāk un tagad” aktivitātes Portugālē

Erasmus+ projekts “Māksla agrāk un tagad” Portugālē

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas Erasmus+ projektā “Māksla agrāk un tagad” ietvaros no 24. aprīļa līdz 28. aprīlim notika brauciens uz projekta dalības valsti Portugāli, Familikano.

Šoreiz projekta brauciens bija veltīts glezniecībai un dizainam- notika dažādas aktivitātes, kuras mudināja dalībniekus labāk iepazīt šos mākslas veidus. Mums bija iespēja pastāstīt ne tikai par savu valsti, pilsētu un skolu, bet arī par Latvijas izcilākajiem gleznotājiem. Arī mēs iepazināmies  ar citu valstu kultūru un uzzinājām to mākslas vēsturi un attīstību. Šis nedēļas laikā mums bija iespēja piedalīties meistarklasēs un praktiski darboties, pielietojot dažādas mākslas tehnikas. Vienā no šīm darbnīcām mēs gleznojam naturālisma virzienā, kas bija sarežģīti, bet tajā pašā laikā aizraujoši. Citā nodarbībā mums bija iespēja izveidot savu dizainu un izmantot to uz tekstila somas. Pēdējā meistarklasē mēs tuvāk iepazinām sirreālisma virzienu un paši iejutāmies mākslinieka ādā. Brauciena laikā notika vairākas ekskursijas, tajā skaitā arī uz Portugāles lielākajām pilsētām - Porto un Brāgu. Mēs izbaudijām Portugāles dabas un arhitektūras skaistumu, kā arī uzzinājām par tās vēsturi.

Sofija
Tas bija mans pirmais brauciens Erasmus+ projektā un esmu pilnīgā sajūsmā par to. It īpaši man patika cilvēki un mana viesģimene. Visi bija ļoti atvērti, izpalīdzīgi un pretimnākoši. Pēdējā dienā es pat raudāju, jo bija grūti un skumji atvadīties no savas viesģimenes.

Anna
No šī brauciena visvairāk atmiņā palika ekskursija uz Porto, jo šis pilsētas skaistums mani ļoti iespaidoja. Ka arī ļoti patika meistarklase, kurā bija iespēja izveidot savu somas dizainu.

Aleksejs
No visām aktivitātēm Portugālē man visvairāk iepatikās Bom Jesus do Monte apmeklējums, jo šī vieta atrodas Brāgas kalnā, kas ar savu burvību atgādināja paradīzi. Vēl man patika tradicionālie ēdieni, piemēram, Franseziņa un Bifanašs.

Daniels
Portugālē mana mīļākā aktivitāte bija sērfošana, jo tā notika okeānā, kur bija ļoti labs skats un lieli viļņi. Ļoti labi bija tas, ka bija treneri, kuri visu paskaidroja un arī rūpējās par mūsu drošību. No Portugāles tradicionāliem saldumiem man visvairāk iepatikās Pastel de nata.

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas Erasmus+ programmas īstenoto projektu “Māksla agrāk un tagad” līdzfinansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo tikai tās autoru viedokli, un Eiropas Komisijas atbalsts šīs publikācijas tapšanai nav uzskatāms par tās satura apstiprinājumu, un Komisija nekādā veidā neuzņemas atbildību par šeit ietvertās informācijas tālāku izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:
Sofija Saveļjeva


Drukāt   E-pasta adrese