Latvijas skolas soma

 skolas soma logo300

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiks nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Programmas mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

Teātra izrāde “Revidents Sylagolā”

1  5. martā plkst.18.30 Daugavpils teātrī norisinājās teātra izrāde “Revidents Sylagolā”. Izrādi apmeklēja 15 Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēkņi.

Filma “Piļsāta pi upis”

Pilsēta pie upes 2020. gada 19. februārī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēkņi devās uz kinoteātri Silverscreen, lai varētu vēlreiz izdzīvot Latvijas vēstures notikumus Viestura Kairiša filmā “Piļsāta pi upis”.

I kurss Marka Rotko mākslas centrā

3

2019. gada noslēgumā, 19.decembrī projekta “Skolas soma” ietvaros SBDMV I kursa audzēkņi un II kursa audzēknes Nadežda Stankeviča, Vladislava Marcinkeviča un Aļina Kaļina apmeklēja Daugavpils Marka Rotko mākslas centru.

Filmas "Dvēseļu putenis" apmeklējums

dp

Projekta "Latvijas skolas soma" ietvaros Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēkņiem bija iespēja apmeklēt šo filmu.

SBDMV audzēkņu ekskursija Preiļos

IMG 20190924 WA0006

2019. gada 24. septembrī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas I-IV kursa audzēkņi kopā ar audzinātājiem devās ekskursijā uz Preiļiem, pilsētu Latgalē, kurai ir sava vēsture, simboli un personības ar ko lepoties.

SBDMV audzēkņu ekskursija Krāslavā

IMG 2296

2019.gada 2.maijā gidā pavadībā notika ekskursija Krāslavā, kurā apmeklēja Grāfu Plāteru pils kompleksu ar parku, Krāslavas Sv.Ludviga Romas katoļu baznīcu, ekskluzīvu porcelāna leļļu kolekciju, keramiķu Valda un Olgas Pauliņu darbnīcu, zemnieku saimniecību “Kurmīši”.