Brīdinājums

JFolder: :files: ceļš nav mape. Ceļa virkne: [ROOT]/images/Aktualitates2016_17/349, single=Pateiciba_ILocika.png, download=1, salign=center
JFolder: :files: ceļš nav mape. Ceļa virkne: [ROOT]/images/Aktualitates2016_17/349, single=Pateiciba_LVaidere.png, download=1, salign=center

Paziņojums

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Koncerts “Aleksandra Čaka čemodāns” veltīts Aleksandra Čaka 115.dzimšanas dienai Daugavpils Tehnikumā

Koncerts “Aleksandra Čaka čemodāns”_2

Saulaini dzestrajā 27. oktobra pēcpusdienā mēs, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēkņi: Nataniels, Ksenija, Daniels, Ieva, Andželika un mūsu draugs Pāvels, devāmies uz pasākumu Daugavpils Tehnikumā, lai priecētu klausītājus atraktīvajā pasākumā “Aleksandra Čaka čemodāns”.

Vārds “čemodāns” jāuztver pārnestā nozīmē – kā stāsts par Čaka dzīvi, kad skolotāja no maza čemodāna pēc katra interesantākā dzīves mirkļa vēstījuma izvilka kādu no dzejnieka krājumiem.

Pasākuma vadītāja lasīja stāstu par Aleksandra Čaka dzīves liktenīgajām sievietēm – viņa Mūzām, bet uz skatuves notika šī mirkļa vizualizācija, tas ir - jaunieši pa pāriem (domāts: Čaks un viņa Mūza), tērpti un safrizēti tieši kā Čaka sievietes viņu reālajā dzīvē (to varēja salīdzināt ar projicēto foto), lasīja DZEJU, kuru dzejnieks bija veltījis katrai no tām.

Hronoloģiski dzejnieka dzīves gājumam un atbilstoši dzejas krājumiem, kas katrai no mūzām ticis veltīts, mēs izpildījām dziesmas ar Aleksandra Čaka vārdiem. Solisti – Nataniels Rasnačs (II kurss) un Ksenija Meļņikova (IV kurss). Viņu skaisto izpildījumu lieliski papildināja Daniels Čerpinskis (sintezators), Andželika Orlova (sitaminstrumenti), Ieva Vizma Romanovska (saksofons) un Pāvels Golubevs (akustiskā ģitāra). Ansamblis izpildīja trīs dziesmas – Miglā asaro logs” (dzejoļa „Atzīšanās” muzikālā versija), „Un viņš izgāja ielās”- Z.Liepiņa mūzika (dzejolis „Balāde par manu prieku”) un „Melnais vīns” (A.Čaka dzejolis „Lepnai sievietei” no krājuma „Iedomu spoguļi” 1938.g.).

Pēc publikas aplausiem varējām spriest, ka priekšnesums izdevās.

Aleksandram Čakam ļoti paticis gatavot, viņam no mātes mantojumā pat esot palikusi pavārgrāmata ar receptēm. Tehnikuma Ēdināšanas pakalpojumu nodaļas audzēknes stāstīja par receptēm, kas patikušas Čakam un cienāja skatītājus ar pašceptiem cepumiem. Pasākuma noslēgumā tika uzņemta kopbilde ar visiem pasākuma dalībniekiem, kuri uzstājās.

Mūsu audzēkņiem pasākums ļoti patika, jo uzzinājām daudz interesantu faktu par Aleksandru Čaku, kā arī baudījām koncertu rudenīgās noskaņās.

Paldies pasākuma rīkotājiem, Daugavpils Tehnikumam par uzaicinājumu, sirsnīgo uzņemšanu un komplimentiem.

 

I.V. Romanovska

 

{gallery}Aktualitates2016_17/349, single=Pateiciba_ILocika.png, download=1, salign=center{/gallery} {gallery}Aktualitates2016_17/349, single=Pateiciba_LVaidere.png, download=1, salign=center{/gallery}