2019. gada 15. februārī visas dienas garumā notika divi semināri SBDMV audzēkņiem un pedagogiem. Viens no semināriem bija “Producēšanas tehnikas aspekti - daļa no radošo personu kompetences”, ko vadīja Leonarda Ķestere- ieguvusi maģistra grādu Londonas Sitijas Universitātē (City University) mākslas menedžmentā. Darbojusies kā starptautisko mākslas un kultūras projektu vadītāja un producente. |
No 1998.gada Leonarda Ķestere ir Latvijas Kultūras akadēmijas pasniedzēja kultūras menedžmenta un radošo industriju programmā. Otrs seminārs – “Storytelling metode radošo personu izglītošanā”, kuru vadīja režisore, producente Dace Pūce- dokumentālu filmu, īsfilmu, reklāmu, mūzikas klipu režisore un producente. Studējusi kinorežiju un producēšanu Latvijā, ASV un UK. No 2003.gada Dace Pūce ir producējusi vietējus un starptautiska mēroga pasākumus.
Lekciju mērķis: paaugstināt pedagogu kvalifikāciju, paplašināt pedagoģisko pieredzi, iepazīstināt pedagogus ar jaunākajām tendencēm. Viens no semināru uzdevumiem bija aktivizēt pedagogu radošo potenciālu darbā ar audzēkņiem un pasākumu organizēšanā. Semināri-lekcijas bija ieskats mūsdienu kultūras jomu specifikā, attīstībā un pārmaiņās, kura ietekmē katras jomas popularizēšanu. Daudz tika stāstīts par svarīgiem organizatoriskiem jautājumiem kultūras pasākumu organizēšanā, par izmaiņām, kas paver plašāku teritoriālo un konceptuālo pasākumu veidošanas aspektu. Tika stāstīts par pasākumu radīšanas momentiem, kultūras jomu nepārprotamu saikni ar citām svarīgām sabiedrības sfērām. Tika stāstīts par kultūras jomas specifiku autortiesību un datu aizsardzības kontekstā. Tika akcentēta uzmanība jautājumos par kultūras jomu popularizēšanu un potenciālās mērķauditorijas paplašināšanu katrā no kultūras darbības sfērām.
Semināri paplašināja audzēkņu un pedagogu izpratni un redzējumu par kultūras nozari, tās mainīgo attīstību un nākotnes vīziju plašākā teritoriālajā mērogā.