Latvijas Kultūras Akadēmijas un tās sadarbības partneru rīkotajā konkursā “Latvijas Kultūras kanons” 2018. gadā piedalījāmies arī mēs, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas mūzikas teorijas audzēkņi (A.Jevstigņejeva, L. Onzule, R.Cvečkovskis, ped. G.Zavadska). Pētījām kaut ko jaunu un mums nepierastu, iepazinām cilvēkus no citas darbības sfēras un veidojām savu projektu - pasākumu. |
Šis konkurss norisinājās III kārtās un sākās jau 2018. gada oktobrī. I kārtas uzdevums bija izvēlēties savu TOP7 no simts Latvijas kultūras vērtībām (māksla, mūzika, skates māksla, arhitektūra un dizains, tautas tradīcijas, vizuālā māksla, literatūra, kino). Lai komandai būtu sava rozīnīte mēs izdomājām kreatīvu savas komandas nosaukumu Simtgades taurētāji (ar skolotājas Diānas Žilinskas palīdzību). Nosaukums bija izdomāts un mēs ķērāmies pie darba. Izpētot visas kanona vērtības, mums veidojās savs pasākumuTop7: Jāzeps Vītols, Aglonas Maizes muzejs, Rainis, Daugavas loki, kuri iemūžināti desmit latu banknotēs, Latgales keramika un Raimonds Pauls. Vajadzēja pašiem braukt un intervēt cilvēkus jomās, kurās mēs tik daudz nepārzinām. Tā mēs nonācām pie intervijām ar - Aglonas Maizes muzeja saimnieci Viju Kudiņu, Raimondu Paulu mēs tuvāk iepazinām ar Ilonas Bageles līdzdalību, kura bija galvenās lomas atveidotāja izrādē Dāmu paradīze, apmeklējām Berķeneli, kur dzīvoja Rainis jaunības gados.
Latgales vēstniecībā “Gors” norisinājās konkursa I kārta- labāko atlase Latgales reģionā, kur mēs veiksmīgi startējām un izcīnījām I vietu Latgalē un iespēju piedalīties finālā. Konkursa II kārtā piedalījās konkursa tikai finālisti, kurā tika paredzēts seminārs. Semināra ietvaros notika diskusija par simtgadē jaunradītajiem kultūras artefaktu saglabāšanu, kam tos vajag šodien, kam vajadzēs rīt? Konkursa III kārta notika 2019. gada 25. janvārī. Konkursa finālā mēs prezentējām savu konkursu, kas tiek veltīts A.Kalniņa dzīves gājumam un daiļradei. Fināls notika Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Piedalīšanās šajā konkursā no vienas puses bija izaicinājums, bet no otras interesanta pieredze.
Informāciju sagatavoja: SBDMV VI kursa audzēkne
Anastasija Jevstigņejeva