Kopš 2018. gada Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola (turpmāk – SBDMV) aktīvi iesaistās Erasmus+ projektos un ar tiem saistītās aktivitātēs: kursos, mācību praksē Eiropas mūzikas izglītības iestādēs un audzēkņu un pedagogu sadarbības projektos un ar tiem saistītajās mobilitātēs.
Pedagogi savas zināšanas un prasmes ir pilnveidojuši Portugālē, Itālijā, Ungārijā, Turcijā, Somijā, Spānijā, Kiprā, Īrijā, Igaunijā, Austrijā, apmeklējot dažādas mūzikas vidusskolas, konservatorijas un citas kultūras izglītības iestādes. Sadarbības projektos ir iegūti draugi un sadarbības partneri Beļģijā, Lielbritānijā, Vācija, Horvātijā, Francijā, Zviedrijā un Polijā. Skolas pedagogi ir arī uzņēmuši audzēkņus un pedagogus no Slovākijas, Ungārijas un Spānijas, daloties savās zināšanās, vadot nodarbības ārzemju studentiem un organizējot kopīgus koncertus, spēlējot gan kopā orķestros un ansambļos, gan arī demonstrējot jaunapgūtās individuālās prasmes. Starptautiska sadarbība, pieredzes un zināšanu apmaiņa ir būtiska izglītības un profesionālās pilnveides sastāvdaļa, ko pateicoties Erasmus+ projektiem ir iespējams realizēt.
Piedaloties projektu braucienos, tiek ne tikai iegūtas profesionālās zināšanas, bet arī tiek iepazīta katras valsts kultūra, māksla, reliģija un sadzīve. Pedagogi un audzēkņi apmeklē koncertus, izstādes, mākslas performances, baznīcas un katedrāles, kas sniedz plašāku priekšstatu par valsts vēsturi, attīstību, sabiedrisko un arī politisko nostāju.
Maija sākumā skolas pedagogi devās Erasmus+ kultūras pieredzes braucienā uz Polijas pilsētu Gdaņsku, lai iepazītos ar Polijas vēstures vērtībām un reģiona muzikālajām tradīcijām, kā arī lai popularizētu Erasmus+ projektu iespējas un piedāvājumu.
Profesionāla gida pavadībā iepazinām pilsētas vēsturi, arhitektūru, kultūru un mākslu. Īpašu uzmanību pedagogu vidū izpelnījās kariljonu (dažāda lieluma zvanu kopums) skanējums, kuru varēja dzirdēt visā vecpilsētas centrā. Pašu kariljonu mehānismu varēja izpētīt, kāpjot Sv. Katažinas baznīcas tornī, kur vairākos līmeņos ir izvietoti dažāda izmēra zvani, kas noteiktos laikos tiek skandināti no speciālas skaņu necaurlaidīgas telpas.
Pilsētas apskatē viens no objektiem bija arī baroka laikmeta Olīvas katedrāle un tās galvenā vērtība unikālas ērģeles, kas saglabājušās no 18. gadsimta. Šis grandiozais instruments ar bagātīgiem grebumiem ir slavens ar savu reto skaņu un kustīgām ainavām, ko bija iespēja redzēt un dzirdēt arī mūsu skolas pedagogiem.
Pilni iedvesmas un radošu ideju pedagogi ir gatavi uz turpmāku sadarbību ar esošajiem un potenciālajiem Erasmus+ partneriem.
Laurita Vaidere
SBDMV skolotāja