Aktualitātes

Festivāla dalībnieki

IX Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņu festivāls vispārējās klavierēs

IX Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu audzēkņu festivāls vispārējās klavierēs, kas norisinājās 1. marta Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā, bija iedvesmojošs notikums, kur jaunie talanti demonstrēja savu muzikālo meistarību un sniedza neaizmirstamu priekšnesumu, spilgti izcēlās ar savu muzikālo talantu un prasmi uz skatuves. Šis festivāls ir nozīmīgs ar to, ka tas palīdz audzēkņiem ne tikai apmācībās ceļā, bet arī pilnveido audzēkņu publiskās uzstāšanās pieredzi, veicina audzēkņu interesi par klavierspēli.

Šogad Vispārējo klavieru festivālā piedalījās audzēkņi no 11 reģionālam mūzikas skolām un vidusskolām. Katrs atskaņoja brīvās izvēles skaņdarbus, solo vai duetos.

Festivālā parasti piedalās audzēkņi, kuri nav mācījušies izglītības programmu klavierspēle. Festivāla dalībnieki iekļauti divās grupās, pirmā grupa - mūzikas skolas audzēkņi, otrā grupa - mūzikas vidusskolas audzēkņi. Šis pasākums ir ļoti populārs mūsu reģiona skolām, un ik gadu šī festivāla līmenis aug, kas nevar nepriecēt!

Kultūras ministre Agnese Logina, kura šajā dienā viesojas mūsu skolā reģionālajā vizītē, atklāja festivālu un novēlēja visiem dalībniekiem veiksmi, atzīmējot, ka savā laikā viņa arī apguva ģitarspēli un nodarbojās vispārēju klavieru klasē. Ar Kultūras ministrijas mazu uzrunu, kas uzmundrināja katru festivāla dalībnieku, sākas festivāls.

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas II kursa audzēknis, Grigorijs Poltarjonoks atklāja festivālu ar savu džeza improvizāciju par Raimonda Paula dziesmas Kūko, kūko, dzeguzīte tēmu. Raimonds Pauls ir slavenais latviešu mūziķis un komponists, kurš guvis plašu atpazīstamību gan Latvijā, gan arī ārzemēs. Viņa mūzika ir ieguvusi milzīgu popularitāti, kā arī viņš ir radījis daudzus hītus, kas iemūžinājuši viņa vārdu mūzikas vēsturē. Šis skaistais un enerģiskais priekšnesums iederējās festivāla noskaņā un radīja patiesu prieku un aizrautību gan skatītājos, gan dalībniekos.

Tālāk piedalījās daudz audzēkņu ar ļoti dažādiem uzvedumiem. Festivāla skanēja dažāda rakstura, žanra un stila skaņdarbi. Gribētos atzīmēt dažus priekšnesumus, kas papildināja pirmo pavasara dienu ar skaistu skaņdarbu izpildījumu.

Ar skaistu trio piedalījās Maltas Mūzikas skolas audzēknes Gabriella Smane, Ksenija Šmaukstele un Anna Marija Elksne ar Petera Martina skaņdarbu Fiddle Faddle. Peters Martins ir amerikāņu džeza pianists un komponists, kurš guvis atzinību ar savu spilgtu un inovatīvu mūziku. Viņš ir aktīvs gan kā solists, gan arī kā sadarbības partneris ar citiem mūziķiem. Katram zālē sēdošajam, trio izpildījums ar Petera Martina skaņdarbu Fiddle Faddle, dāvināja smaidus šajā saulainajā dienā.

Festivāla noslēgumā skanēja Grigorija Poltarjonoka un IV kursa audzeknes Annas Šilko vijoles un klavieru duets ar Reja Čārlza skaņdarbu Hit the Road Jack. Rejs Čārlzs bija amerikāņu džeza, blūza un soula mūzikas mākslinieks, kura karjera aptvēra vairākus desmitus gadu. Hit the Road Jack ir viens no viņa slavenākajiem un atpazīstamākajiem skaņdarbiem, kas guvis lielu popularitāti un kļuvis par vienu no soula mūzikas klasikām. Priekšnesums ar šo slaveno dziesmu festivāla noslēgumā ne tikai iedvesmoja un uzrunāja klātesošos, bet arī radīja nepārprotamu enerģijas un prieka vilni, kas pavadīja viņus visu atlikušo dienu.

Paldies katrai skolai, audzēkņiem un pedagogiem, kas piedalījās festivālā un radīja neaizmirstamu un iedvesmojošu mūzikas atmosfēru. Viņu augstais profesionālisms un mākslinieciskā izcilība sniedza festivāla dalībniekiem un skatītājiem neaizmirstamus mirkļus un atstāja nenovērtējamu iespaidu.

Informāciju sagatavoja Mūzikas vēstures un teorijas nodaļas
II kursa audzēknes
Elizaveta Ruļova un Anastasija Danilova