Aktualitātes

Koncerta dalībnieki

Vispārējo klavieru audzēkņu mācību koncerts "Ziemas muzikālie stāsti"

2024. gada 31. janvārī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas Kamerzālē notika Vispārējo klavieru audzēkņu mācību koncerts "Ziemas muzikālie stāsti". Šis koncerts tika rīkots, lai katrs no audzēkņiem izstāsta savu ziemas muzikālo stāstu.

Koncertā piedalījās vairāki Mūzikas skolas audzēkņi no pirmās līdz astotajai klasei, kā arī ielūgtie vidusskolas audzēkņi.

Ir grūti izcelt vienu atskaņotāju no visiem, jo tie spēlēja dažādu žanru skaņdarbus. Koncertā skanēja Ziemassvētku dziesmas-improvizācijas, oriģinālskaņdarbi, latviešu tautasdziesmas, fragments no simfonijas, populāras dziesmas klavieru pārlikumā. Bija ļoti interesanti numuri, kur audzēkņi spēlēja ansamblī ar savu pedagogu, ka arī dueti.

Var arī atzīmēt, ka katrs bērns atskaņoja to skaņdarbu, kurš ir līdzīgs viņa raksturam un izskatam, jo kad uz skatuves kāpa viens no audzēkņiem un sāka spēlēt savu skaņdarbu, uzreiz varēja pamanīt, ka tas ir tieši viņam piemērots. Tas liecina par to, ka pedagogi ļoti apzināti izvēlējās audzēkņiem atskaņojuma repertuāru.

Visu klausītāju vārdā gribētos izteikt pateicību par radīto ziemas noskaņojumu audzēkņiem, viņu vecākiem un viņu pedagogiem par sagatavošanu un radošumu, kā arī burvīgu ziemas muzikālo stāstu garu.

Lai jūsu ziemas muzikālie stāsti iedvesmo jūs uz tik pat radošiem koncertiem arī turpmāk!

Informāciju sagatavoja Mūzikas vēstures un teorijas nodaļas
IV kursa audzēkne
Anastasija Vinogradova